« با محصولات شرکت پدیده دنا با آسودگی از درمان خود لذت ببرید »

محصول دایت فرمولا لینا


حتماً تاکنون به این موضوع توجه داشته اید که رژیم غذایی به تنهایی و به طور 100% نتوانسته و نخواهد توانست به میزان لازم از وزن شخص کاسته و فرد را به وزن ایده آل برساند. رژیم های کم کالری،کم کربوهیدرات و یا کم چربی با اینکه مدت ها است که توسط افراد رعایت می شوند اما روز به روز به وزن افراد اضافه گشته و عملاً عدم کارآمدی رژیم های غذایی به تنهایی ثابت شده است. مغز انسان بعد از هر وعده غذایی میزان آزاد سازی هورمون های سوزاننده چربی را کنترل می کند. دو نوع هورمون در جریان خون شما همراه با هم ذخیره سازی و سوخت چربی را کنترل می نمایند و در اصل رژیم غذایی ما کلید اصلی تغییر میزان این هورمون ها می باشد و می تواند موتور سوخت چربی را در بدن روشن یا خاموش سازد. ما معتقدیم که رژیم غذایی سبک که به سلامتی شخص لطمه نزند می تواند به همراه اندکی ورزش و فعالیت بدنی مانند 20 دقیقه پیاده روی در روز اگر با مصرف مکمل فرموله و رژیمی کاهش وزن لینا ( Diet formula ) همراه گردد، بهترین و بیشترین اثر را در کاهش وزن داشته باشد. به هنگام استفاده از مکمل Diet formula lynae مصرف کننده باید توجه داشته باشد که از یک محصول شیمیایی پر خطر کاهش وزن استفاده ننموده است و این محصول در واقع یک مکمل گیاهی، رژیم غذایی معمولی است که بوسیله آن و با کاهش حد قبلی مصرف کربوهیدرات و چربی ( تقریباً به نصف )، به همراه 20 دقیقه پیاده روی سریع روزانه با سرعت مناسب ( حد مابین دویدن و راه رفتن عادی ) به کاهش وزن سریع خود کمک می نماید. این مکمل مؤثر رژیم غذایی در واقع یک چربی سوز تأیید شده است که با فرمول مناسب و ایمن که شامل 6 عنصر بنیادی قوی بوده که بدون کاستن از انرژی بدن و با حفظ سلامتی کبد و  کلیه ها علاوه بر تسریع و بهبود در عمل سوخت و ساز در جلوگیری از تشکیل چربی های جدید و مضر، بدن را یاری می نماید.

این محصول بواسطه فرموله شدن با گروهی از ویتامین ها و مواد معدنی خاص بر خلاف بسیاری از قرص های کاهش دهنده وزن  می تواند در حفظ سلامتی انسان در طول مدتی که بدن در حال سوزاندن چربی هاست مؤثر باشد.

از جمله مواد موجود در این محصول عبارتند از:

گارسینیا ( Garcinia cambogia powder )

پودر خشک شده گیاه گارسینیا منبع منحصر به فرد هیدروکسی سیتریک اسید ( HCA ) می باشد که یکی از مشتقات خوراکی و بی ضرر این گیاه منحصر به فرد که به طور طبیعی هم در پلاسمای خون به میزان بسیار اندک یافت می شود، سوپر سیتریمکس نام دارد. ( Citrimax ) یک کاهش دهنده معجزه گر چربی بوده که در کنترل تولید، سوخت و کاهش ذخیره چربی در بدن مؤثر می باشد.

کسانی که قرص های حاوی Citrimax که یک چربی سوز است را مصرف می کنند، هنگامی که رژیم های سبک را اجرا می کنند، سرعت کاهش وزن آنها بیشتر است.

با توجه به اینکه کربوهیدرات اضافی در بدن توسط یک آنزیم به اسید چرب تبدیل می شود، که زنجیره این اسید های چرب ذخایر چربی بدن را تشکیل می دهند و همانگونه که می دانید سیترات بطور طبیعی سرعت این واکنش آنزیمی را کند می نماید، هیدروکسی سیتریک اسید ( HCA ) اثر سیترات را بیشتر نموده و هم چنین وجود این ماده در کبد باعث آزاد شدن گلوکز درخون می شود که بالا رفتن سطح گلوکز خون احساس سیری را در فرد به جای می گذارد. همواره توجه داشته باشید که برای اثر بیشتر و بهتر HCA باید ورزش کنید و کالری دریافتی خود را کمی کاهش دهید و از میوه جات و سبزیجات بیشتر استفاده نمائید.

HCA اثر چربی سوزی خود را از طریق اثر روی آنزیم ATP – citrate lyase انجام می دهد که این آنزیم همانطوری که قبلاً ذکر شد باعث تبدیل اسیدهای چرب به بافت چربی می شود. در کسانی که HCA مصرف می کنند سطح اسید لاکتیک آنها 30 دقیقه بعد از ورزش کمتر از افرادی است که HCA استفاده نمی کنند. در هنگام ورزش به خاطر سوخت چربی ها اسید لاکتیک تولید می شود و نیز بدیهی می باشد که میزان تولید این ماده در هنگام ورزش بیشتر از میزان دفع آن است. اسید لاکتیک اضافی در کبد بازیابی شده و به عنوان انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. وجود HCA در مکمل کاهش وزن لینا Diet formula در کبد باعث افزایش تبدیل اسید لاکتیک به گلوکز می شود و با بالا رفتن سطح گلوکز خون، کاهش اشتها ایجاد می گردد. این اثر HCA باعث می شود بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند، نتوانند از این محصول جهت کاهش وزن استفاده کنند بر خلاف سایر مکمل های کاهش وزن وجود HCA باعث جلوگیری از افسردگی، افزایش فشارخون و افزایش ضربان قلب می شود و همچنین سبب می گردد تا سطح کلسترول خون ثابت مانده و از افزایش کلسترول خون جلوگیری می نماید.

HCA با کاهش اثر آنزیم تشکیل دهنده چربی در بدن باعث می شود که کربوهیدرات اضافی دریافتی به جای تبدیل شدن به چربی به گلیکوژن تبدیل شده و در عضلات ذخیره گردد و این مورد یکی از دلایل کنترل اشتها توسط HCA می باشد به این طریق که وقتی ذخایر گلیکوژن پر باشد، گیرنده های گلیکوژن که در کبد وجود دارند سیگنال های شیمیایی را به مغز فرستاده و این باعث می شود که فرد احساس سیری نماید.

یکی از دلایل اصلی کنترل اشتها توسط HCA توان آن در افزایش سطح حامل های سروتونین می باشد، پایین بودن سطح سروتونین خصوصاً در افرادی که رژیم کاهش وزن دارند سبب می گردد تا توانایی فکری و اراده آنها جهت ادامه رژیم کاهش وزن پایین آمده و تمایل آنها را به خوردن غذاهای شیرین بیشتر می نماید، لذا بالارفتن سطح سروتونین باعث کاهش تمایل فرد به غذاهای شیرین و همچنین سبب کاهش اشتها می شود.

تحقیقات اخیراً نشان داده است، کسانی که از Citrimax استفاده می کنند اشتهای آنها کاهش یافته و قادر هستند بهتر چربی های مضر بدن را سوزانده و کاهش وزن بیشتری نسبت به افرادی که تنها از رژیم های کاهش وزن استفاده می کردند، داشته باشند و همچنین سطح کلسترول خون آنها نیز در این روند طبیعی باقی می ماند. مکمل های حاوی Citrimax اثرات مضری نظیر افزایش ضربان قلب را ایجاد نمی کنند و حتماً می بایست 60- 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی مصرف شود.

عصاره دانه گیاه کولا ( Kola nut extract )

این ماده توانایی چشمگیری در کنترل بخش قدامی مغز و در نتیجه کاهش گرسنگی، کمک به هضم غذا و همچنین افزایش دفع کلیوی اوره و مواد زاید را دارا می باشد. همچنین این گیاه به عنوان نوعی محرک اعصاب و کاهنده افسردگی نیز شناخته شده است.

  عصاره ریشه زنجبیل ( Ginger root powder )

این ماده بعنوان نوعی محرک شناخته شده می باشد که در دستگاه گوارش با سرعت پایین جذب شده و از طریق جریان خون به بدن انرژی می دهد، این ماده بعنوان یک کنترل کننده اشتها در مکمل گیاهی کاهش وزن لینا استفاده می شود که فعالیت دستگاه گوارش و PHسیستم را بالا برده و به نوبه خود حالت اسیدی دستگاه گوارش را پایین آورده و در نتیجه ترشحات معده کاهش می یابد. از دیگر مزایای این ماده کمک به بهینه سازی متابولیسم بدن، افزایش سطح هوشیاری، کمک به کاهش چربی خون می باشد. همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی نیز شناخته شده است.

عصاره دانه گیاه گوارانا   ( Guarana Extract )

گوارانا نوعی گیاه همیشه بهار است که در مناطق دریایی جنگل های آمازون پرورش می یابد. ساکنین مناطق جنگلی آمازون از آب میوه گوارانا به عنوان نوشیدنی و نوعی دارو استفاده می کنند، گیاه گوارانا مؤثر در درمان اسهال، کاهش ضعف جسمانی، کاهنده اشتها و کمک کننده به ورم مفاصل شناخته شده است. این گیاه حاوی تانن می باشد که خود علت اصلی استفاده از این گیاه در درمان اسهال است. در گوارانا ماده ای به نام کوارانین وجود دارد که فعالیت و خاصیت آن شبیه به کافئین می باشد. کوارانین سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده متابولیسم بدن را افزایش می دهد. محققین معتقدند که در مقایسه با گیاهان دارویی دیگر، گوارانا می تواند تأثیر چشمگیری در کاهش وزن داشته باشد. این خصوصیت می تواند به دلیل قدرت این گیاه در کاهش اشتها و یا افزایش میزان سوخت کالری یا هر دو باشد.

پودر مونت نیرولی نیت ( Montnirollinite )

مونت نیرولینیت نام تجاری برای خاک بنتونیت می باشد که برای اولین بار در کوه های کرتاکوس در فورت نیتون و یومینگ تشخصیص داده شد و برای صدها سال توسط قبایل بومی اطراف این منطقه استفاده می شده است. این خاک استفاده های گوناگونی دارد مؤثرترین و طبیعی ترین درمان اثبات شده آن برای مسمومیت روده ای می باشد. در پزشکی خاک بنتونیت به عنوان یک پادزهر برای مسمومیت ایجاد شده توسط فلزات سنگین و همچنین دارویی برای درمان اسهال می باشد. نوشیدن منظم محلول بنتونیت در آب یا آب میوه به عنوان یک پاک کننده روده و فعال کننده دستگاه گوارش و افزایش دهنده سوخت کالری عمل می کند.

کرومیوم پیکولینت ( Chromium picolinate )

این مکمل غذایی ترکیبی از دو ماده کرومیوم و اسید پیکولینیک می باشد. کروم عنصری است که در سلامتی بدن بسیار مؤثر بوده، تأثیر انسولین را افزایش می دهد و در نتیجه در تنظیم قند خون مؤثر می باشد، کروم در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 مؤثر بوده و مقاومت نسبت به انسولین را کاهش می دهد. همه مطالعات نشان داده که کرومیوم سطح گلوکز خون را پایین آورده و حساسیت به انسولین را افزایش می دهد. برخی افراد از کروم برای کاهش وزن و افزایش حجم عضلات استفاده می کنند. کروم در منابع غذایی مانند میوه جات: موز و سیب و لبنیات، سبزیجات نظیر بروکلی، سیب زمینی و دانه های سبز وجود دارد. تحقیقات نشان داده است که این ماده می تواند چربی را سوزانده و بطور مؤثر و چشمگیری اشتها را کاهش داده و سبب افزایش توان جسمی و استحکام بافت ماهیچه ای شود.

مصرف کرومیوم پیکولینات باعث کنترل میزان LDL و HDL خون می شود. در افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 می باشند، کرومیوم پیکولینت باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود، این ماده کلسترول تام و LDL و FBS را پایین می آورد. افرادی که مبتلا به افسردگی هستند، گاهی دچار کاهش اشتها و عده ای دچار پرخوری می شوند، کرومیوم پیکولنیت در افرادی که مبتلا به این نوع افسردگی می باشند، تأثیر گذاشته و از افزایش اشتهای آنها جلوگیری می نماید. این افراد بیشتر تمایل به مصرف کربوهیدرات ها دارند. لذا کرومیوم با تأثیر روی انسولین و افزایش حساسیت آن و تنظیم قند خون در پیشگیری از ابتلا افراد به دیابت مؤثر می باشد. این ماده به عنوان یک مکمل غذایی در کسانی که مبتلا به کمبود کروم می باشند، استفاده می شود که در کبد متابولیزه می گردد. کرومیوم باعث کاهش سطح گلوکز خون می شود، اما افراد دیابتی حتماً باید زیر نظر پزشک از این ماده استفاده کنند، کرومیوم با برخی داروها نظیر آنتی اسیدها، داروهای دارای رفلکس اسیدی و انسولین تداخل دارد این تداخل باعث کاهش جذب کرومیوم می شود.

برخی عوارض نامطلوب کرومیوم عبارتند از :

افزایش ضربان قلب مشکلات خواب و واکنشهای آلرژیک .

ال کارنتین ( L – carnitine tartrate )

ال - کارنتین در بدن انسان از دو اسید آمینه لایزین و متیونین ساخته می شود، ال – کارنتین یک آمینو اسید می باشد که در تقویت حافظه نقش داشته و در بیماران مبتلا به آلزایمر استفاده می شود. این ماده در انتقال زنجیره های بلند اسید های چرب به غشاء میتوکندری فعال است و باعث شکستن مولکول های چربی و تولید انرژی می شود ( میتو کندری منطقه تولید انرژی درون سلول می باشد ). ال-کارنتین بدن را در جایی که می تواند برای تولید انرژی از کربوهیدرات ها استفاده کند، به استفاده از چربی ها برای تولید انرژی تحریک می نماید. اشخاصی که از ال کارنتین استفاده می نمایند، می توانند به راحتی فعالیت های بدنی سخت را در مدت زمان طولانی تر انجام دهند .

ال-کارنتین همچنین باعث بالا رفتن سطح سروتونین خون می شود که از افسردگی جلوگیری می کند. ال کارنتین دارای اثر آنتی اکسیدانی بوده و همچنین به عنوان یک مکمل کاهش وزن به کار می رود. کارنتین باعث تبدیل اسیدهای چرب به انرژی می شود. این آمینو اسید کمک می کند که چربی دریافتی روزانه جهت تولید انرژی به کار رود و ذخیره نشود و این انرژی جهت فعالیت عضلانی استفاده می گردد. کارنتین در عضله کاردیاک، مغز و اسپرم ذخیره می شود. کمبود کارنتین می تواند به علت یک نقص ژنتیکی یا مشکلات کبد و کلیه، رژیم های چرب، برخی درمان های دارویی یا کم بودن دو اسید آمینه لایزین و متیونین در رژیم غذایی روزانه باشد ( این دو اسید آمینه در بدن به کارنتین تبدیل می شوند ). کمبود کارنتین دارای علائمی نظیر درد سینه، خستگی، درد عضلانی، کاهش فشارخون و گرفتگی عضلات و ضعف می باشد. مطالعات نشان داده است، کسانی که از کارنتین استفاده می کنند، سطح کلسترول تام و تری گلیسیرید خون آنها پایین آمده و همچنین سطح (( HDL (high density lipoprotein)را افزایش می دهد. مقدار زیاد مصرف کارنتین باعث اسهال می شود. کارنتین باعث می شود که بدن چربی را بیشتر سوزانده و از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کند و نیز باعث ذخیره بیشتر گلیکوژن شده که این افزایش ذخیره گلیکوژن در کبد باعث ارسال پیام به مغز و کاهش اشتها می شود.

منابع طبیعی ال کارنتین آووکادو، گوشت قرمز، لبنیات و سس سویا می باشد.

موارد منع مصرف :

در صورتی که فرد نسبت به هر گونه غذای پروتئینی، مانند تخم مرغ، شیر و گندم حساسیت داشته باشد و یا مشکلات کبدی و کلیوی داشته باشد. در صورت احتمال حاملگی و یا بارداری مصرف نشود مگر با تجویز پزشک. در مادران شیرده بهتر است با تجویز و مشورت پزشک مصرف شود. تأثیر بر روی نتایج آزمایشگاهی گزارش نشده است. بیماران کلیوی که دیالیز شده در صورت مصرف این دارو دچار ضعف عضلانی می شوند و احتمال مسمومیت در هنگامی که این مکمل با داروی ال کارنتین مصرف شود وجود دارد. در افراد دچار هیپوتیروئیدیسم و بیمارانی که سابقه صرع دارند و بیماران دیابتیک با نظر پزشک مصرف شود.

عوارض جانبی :

تهوع، استفراغ، کرامپ های شکمی، اسهال، بوی بدن

اینوزیتول Inositol

اینوزیتول که یکی از لیپوتروپیک هاست از افسردگی و حملات عصبی جلوگیری می کند. متیونین که از اسیدهای آمینه ضروری در بدن می باشد. یکی از مهمترین لیپوتروپیک هاست. لیپوتروپیک ها در متابولیسم چربی و انتقال آنها از کبد مؤثر می باشند. چربی هایی که از طریق غذا وارد بدن می شوند. در دستگاه گوارش هضم و از طریق جریان خون به کبد انتقال یافته و از کبد این چربی ها در صورت نیاز عضلات به انرژی، به آن مناطق فرستاده شده و جهت ایجاد انرژی لازم در عضلات متابولیزه می شوند و یا در صورت عدم نیاز در بافت چربی ذخیره شده و باعث افزایش بافت چربی می شود. ( مقداری از چربی های مازاد نیز در کبد ذخیره می شوند ) لیپوتروپیک ها از تجمع چربی در کبد جلوگیری کرده و در نتیجه از بیماری کبد چرب ( Fatty liver ) و سایر ناراحتی های کبدی جلوگیری می نمایند. کولین، اینوزیتول و متیونین از مهم ترین لیپوتروپیک ها هستند، کولین در متابولیسم چربی مؤثر بوده و کمبود آن باعث سیروز کبدی و کبد چرب و سخت شدن جداره رگ ها می گردد. اینوزیتول در فعالیت ها با کولین همکاری می کند. اینوزیتول یک ایزومر گلوکز می باشد و باعث امولسیون چربی ها می شود. چربی ها وقتی به حالت امولسیون در می آیند راحت تر و سریعتر متابولیزه می شوند، متیونین نیز یک اسید آمینه ضروری است که همانند دو ماده دیگر از تجمع چربی در کبد جلوگیری می نماید. تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن لیپوتروپیک ها به رژیم روزانه به عنوان مکمل در عرض 4 هفته همراه با ورزش باعث افزایش دفع چربی و تجمع بیشتر عضلات به جای بافت چربی از دست داده می شود. لیپوتروپیک ها باعث افزایش تولید لسیتین در کبد شده که لسیتین باعث افزایش حل شدگی کلسترول در خون می گردد، لذا این ماده از رسوب کلسترول در دیواره رگ ها جلوگیری خواهد کرد. کمبود اینوزیتول که یک لیپوتروپیک می باشد، باعث ریزش مو می شود. لیپوتروبیک ها مقاومت بدن در برابر بیماری ها را به دو گونه افزایش می دهند:

1- تحریک غدد لنفاوی

2- تحریک رشد فاگوسیت ها که باکتریها و ویروسها را از بین می برند و نیز سبب شناختن و از بین بردن بافتهای غریبه و غیر طبیعی می گردند.

لیپوتروپیک ها از چربی ها جهت تولید انرژی استفاده می کنند. از آنجایی که لیپوتروپیک ها برای افزایش بازده کار افراد نیز استفاده می شود و این کار باعث کنترل افزایش قند خون ( Hyperglycemia )  می شود، لذا در بیماران دیابتی برای تنظیم قند خون نیز مؤثر می باشد. کولین و اینوزیتول به عنوان کو آنزیم شناخته شده و برای سوخت و ساز چربی مورد نیاز بدن می باشند، این مواد قادرند چربی را از کبد به راحتی خارج سازند و نیز این دو مورد از مواد ضروری ساخت دیواره سلولی هستند و نقش اساسی در فعالیت طبیعی مغز و سلولهای عصبی دارند. در شرایط عادی بدن قادر است بوسیله ویتامین B12، فولیک اسید و متیونین ماده کولین را تولید کند، اما تولید طبیعی کولین ممکن است نیاز روزانه بدن را تأمین نکند، عدم تأمین کولین مورد نیاز بدن باعث ایجاد نارسایی در کبد، کلیه و مغز می شود.

افرادی که از نیاسین و اسید نیکوتینیک برای درمان میزان بالای کلسترول و تری گلیسیرید استفاده می کنند، به لسیتین و یا کولین نیاز دارند. زیرا که اسید نیکوتینیک ( ویتامین B3 ) میزان نرمال کولین و لیستین برای فعالیتهای بدن را کاهش می دهد.

فواید اینوزیتول :

کمک به خروج چربی از کبد، محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی، جلوگیری از ریزش مو، کاهش استرس ضد افسردگی، مؤثر در درمان نوروپاتی دیابتی و سندروم زجر تنفسی نوزادان و رتینوپاتی نوزادانِ پری مچور (Premature)، کنترل سطح کلسترول خون، افزایش توانایی بدن برای تولید لسیتین و درمان یبوست با افزایش فعالیت ماهیچه های روده.

چه کسانی به مقدار بیشتر اینوزیتول نیاز دارند :

اشخاصی که مقدار زیادی نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه، چای و شکلات مصرف می کنند.

تذکرات :

به خانم های باردار و مادران شیرده توصیه نمی شود.