« با محصولات شرکت پدیده دنا با آسودگی از درمان خود لذت ببرید »

محصول روغن ماهی لینا


از آنجایی که روغن ماهی لینا حاوی اسید چرب اشباع نشده امگا 3 می باشد، مصرف آن برای حفظ و تکمیل برنامه غذایی روزانه توصیه می شود. اسیدهای چرب غیر اشباع زنجیره بلند امگا3  (DHA ,EPA) از جمله چربی هایی به شمار می روند که برای ادامه حیات بدن کاملاً ضروری می باشند. اسیدهای چرب ذکر شده از مشتقات ایکوزانوئیدها هستند که عامل کاهش التهاب می باشند. روغن ماهی لینا غنی شده با امگا3 دارای گواهی GMP و ساخته شده در کالیفرنیا قادر است در حفظ سلامتی بدن، تنظیم چربی خون، جلوگیری از بروز حملات قلبی، سکته و حفظ قدرت ادراک تأثیر مثبت و چشمگیری را داشته باشد. از آنجایی که اغلب ماهی ها حاوی مواد مسمومیت زا مانند جیوه هستند، روغن ماهی لینا به مصرف کننده این امکان را می دهد که بدون اجبار به مصرف ماهی، اسیدهای چرب مود نیاز بدن خود را تأمین نماید. با توجه به جذب بسیار مؤثر روغن ماهی پخش شده در سافت ژل لینا، نسبت به روغن ماهی فرآوری نشده، بخش اعظم نیازهای غذایی ما به اسید های چرب غیر اشباع با مصرف منظم این سافت ژل برطرف می گردد.

عملکرد روغن ماهی لینا:

سلامتی دستگاه قلبی – عروقی:

روغن ماهی لینا از بافت بدن ماهی های روغنی گرفته شده که ذخیره کننده جلبک های میکروسکوپی هستند. این موجودات ریز دریایی تولید کننده اسیدهای چرب می باشند. روغن ماهی و اسید های چرب موجود در آن برای داشتن سلامتی ایده آل، لازم و ضروری هستند، EPA برای ساخته شدن پروستاگلاندین ضروری بوده و برای عملکرد صحیح سیستم قلب و عروق حیاتی است و نیز در ساختمان غشاء سلولهای بدن شرکت می کند و DHA برای عملکرد مغز، چشم و سیستم تولید مثل پستانداران حیاتی است و اخیراً اظهار شده که حضور آن به میزان کافی در بدن باعث حفظ تعادل، داشتن روحیه مثبت می گردد. اسیدهای چرب امگا – 3 موجود در روغن ماهی به روشهای گوناگون به بدن کمک می رسانند. یکی از عوامل عمده مرگ و میر در زمان حاضر مرگ بر اثر بیماریهای قلبی و عروقی است که به دلیل بی نظمی در ضربان قلب واقع می شود و مصرف روغن ماهی غنی شده با امگا- 3 به انسان در تنظیم ضربان قلب کمک می کند. مصرف روغن ماهی لینا می تواند مزایای بسیاری را برای فرد به دنبال داشته باشد، که از آن جمله می توان تنظیم چربی خون را نام برد. اسید های چرب امگا – 3 از رسوب چربی در رگ ها جلوگیری کرده و به عنوان رقیق کننده خون شناخته شده اند.

مطالعات نشان داده است افرادی که از اسیدهای چرب امگا – 3 استفاده می کنند، میزان کمتری از سلولهای التهابی در خون آنها دیده می شود. در نتیجه احتمال بروز سکته و حمله های قلبی در آنها کمتر است. اسید چرب EPA پیش درآمد پروستاگلاندین های سه زنجیره ای است که جزء هورمون های تنظیم کننده فعالیت سلولی می باشد. روغن ماهی لینا تمام اسید های چرب مورد نیاز برای حفظ سلامتی قلب و عروق را تأمین می نماید.

فعالیت مغز :

از آنجایی که بیش از سه چهارم مغز انسان از اسیدهای چرب ساخته شده است، مصرف روغن ماهی لینا تأثیر شگرفی را در حفظ قدرت ادراک خواهد داشت. روغن ماهی غنی شده با امگا- 3 در حفظ سلامت و افزایش قدرت عملکرد غشاء سلول های عصبی کمک می نماید. تحقیقات نشان داده است که، روغن ماهی همچنین در کاهش افسردگی و تمایل به خودکشی تأثیر دارد؛ چرا که در اشخاصی که دست به خودکشی زده اند میزان اسیدهای چرب در خون آنها به میزان قابل توجهی پایین تر تشخیص داده شده است. تحقیقات دیگری که بر روی حیوانات انجام شده است، حاکی از آن است که مصرف همیشگی روغن ماهی تأثیر ضد افسردگی دارد. به ویژه هنگامی که تجمع EPA ،DHA در لایه خاکستری مغز و هیپو کامپ ( بخشی از مغز ) افزایش می یابد. روغن ماهی لینا می تواند اسیدهای چرب ضروری برای حفظ سلامتی ذهن را تامین نماید. DHA  20% وزن مغز را تشکیل می دهد. سیناپس های درون مغز تجمع بالایی از DHA را دارا می باشند که نقش ویژه ای را در انتقال پیامهای عصبی به عهده دارد.

DHA همچنین یکی از مواد ضروری در ترکیباتی است که بدن را در مقابل صدمات ناشی از کم خونی حفاظت نموده و از فساد سلولهای مغزی که مدت زمان طولانی تری را فعالیت نموده اند، به وسیله برخی مکانیسم های سم زدایی عصبی جلوگیری می نماید. محصول روغن ماهی لینا توان بدن شما را در حفظ سلامتی مغز و سلولهای آن بالا خواهد برد.

افزایش قدرت بینایی و دیگر مزایای روغن ماهی:

روغن ماهی در متوقف کردن آسیب هایی که به دلیل افزایش سن در ماکولای چشم ایجاد می شود، مفید می باشد که در صورت عدم مصرف روغن ماهی می تواند منجر به کوری فرد گردد.

محل تجمع DHA در چشم در قسمت ماکولا می باشد. ماکولا قسمتی است که عصب های حساس به نور در آن قسمت تجمع پیدا می کنند. در قسمت مرکزی شبکیه تجمعی از عصب های بسیار حساس وجود دارد که برای انجام فعالیت های بینایی بسیار مهم می باشند. DHA موجود در روغن ماهی لینا از این اعصاب در مقابل پاره شدگی و یا صدمه دیدن محافظت می نماید. تحقیقات نشان داده است، افرادی که روغن ماهی غنی شده با امگا – 3 را مصرف می کنند، کمتر در معرض خشکی چشم قرار می گیرند، در این حالت چشم شخص اشک کافی را جهت مرطوب سازی چشم تولید نکرده و ممکن است به خراشیدگی قرنیه و نهایتاً منجر به از بین رفتن بینایی شود. تحقیقات همچنین حاکی از آن است که اسیدهای چرب در ساخت و رشد سیستم بینایی در نوزادان تأثیر چشمگیری دارند. DHA در عملکرد اعصاب غدد فوق کلیوی و شنوایی تأثیر گذاشته و مواد غذایی مورد نیاز جهت تقویت غشاء سلولی را تأمین می نماید. از دیگر تأثیرات روغن ماهی لینا می توان قدرت حافظت آن در برابر بیماریهای پارکینسون و آلزایمر را نام برد و همچنین کمک به کاهش خشکی مفاصل در رماتیسم را متذکر گردید.

اطلاعات تکمیلی:

امگا-3

بسیاری از مردم برای داشتن میزان کافی از امگا-3، مصرف مکمل های امگا–3 را در برنامه غذایی روزانه خود گنجانده اند، به همین علت مکمل های غذایی امگا–3 توسط محققین به دقت مورد بررسی قرارمی گیرند. اخیراً برای توجه و بررسی درصد آلاینده های مکمل های غذایی امگا–3 مجموعه ای تحت عنوان استانداردهای جهانی روغن ماهی در دانشگاه گالف شروع به کار کرده است. مراحل متعددی پالایش تولیدات دارنده مجوز برای زدودن آلاینده ها و دی اکسیدها از روغن ماهی و رساندن سطح آنها به سطح پایین تر از حد مجاز اتحادیه اروپا وجود دارد که به نام تکنولوژی پالایش خوانده می شود. تنظیم چربی خون توسط اسید های چرب امگا–3 که شامل DHA ، EPA می باشد، توسط اثر آن ها بر روی گیرنده ای سطح سلول میسر می گردد. مصرف امگا–3 تأثیر چشمگیری برروی بیماری های سیستم عصبی پارکینسون و آلزایمر دارد. در آزمایشات مشخص شده است که مصرف درصد بالای امگا-3 از بروز مسمومیت ایجاد شده به دلیل کاهش دوپامین جلوگیری می کند. از آنجایی که بیماری پارکینسون به دلیل اختلالات موجود در سیستم دوپامین ایجاد می شود، تأثیرات تنظیم کننده سیستم دوپامین موجود در امگا–3 می تواند تحولات چشمگیری را در درمان و پیشگیری بیماری پارکینسون در آینده داشته باشد. مصرف روغن ماهی می تواند به اشخاصی که دچار ناراحتی در گردش خون هستند ( مانند بیماری واریس ) کمک کند. روغن ماهی می تواند گردش خون را تنظیم کند. روغن ماهی شکست فیبرین درون خون ( که باعث لخته شدن خون می شود ) را افزایش می دهد، بعلاوه باعث کاهش فشارخون  می شود. منابع غذایی امگا-3 شامل روغن ماهی و برخی از گیاهان و دانه های روغنی می باشد.

تحقیقات نشان می دهد که مقادیری از DHA، EPA در فرم روغن ماهی و یا مکمل های غذایی در موارد زیر اثر مثبتی خواهند داشت :

*کاهش چربی خون

* جلوگیری از سختی رگ ها

* کاهش فشارخون

* کاهش احتمال خطر مرگ

*کاهش احتمال بروز سکته قلبی

* جلوگیری از آریتمی های قلبی ( ضربانات نامتعادل قلب )

* جلوگیری از حمله های قلبی در بیماران قلبی

با این حال استفاده بیش از حد از مواد فوق می تواند عوارضی چون افزایش احتمال خونریزی را داشته باشد. برخی از گونه های ماهی ها خطر ایجاد مسمومیت های محیطی مانند مسمومیت با جیوه را بیشتر دنبال خواهند داشت.